Konference SOCOMUN a studijně poznávací pobyt v jižní Kalifornii

Studenti GymnáziaJana Nerudy, 21. - 29. 9. 2016

Pedagogický doprovod: Renáta Rejmíšová a Václav Hrnčiřík


Ve dnech 21. až 29. Září 2016 se delegace studentů GJN zúčastnila již pošesté studentské výměny spojené s účastí na konferenci Modelu OSN v jižní Kalifornii. Po pětileté účasti na konferenci THSMUN na Tustin High School jsme letos využili pozvání na konferenci SOCOMUN, rovněž v Orange County, na škole Santa Margarita Catholic High School. Naši studenti, aktivní členové semináře Anglická debata – PRAMUN- velmi dobře reprezentovali školu i Prahu a Českou republiku. Na konferenci se živě zapojili do jednání v komisích, student Jakub Konáš dokonce získal ocenění výborného delegáta.

Kromě konference měli díky hlavní koordinátorce výměny paní Lindě Levine naši studenti možnost navštívit velice zajímavá místa jižní Kalifornie, např. San Diego (muzeum na letadlové loďi Midway, muzeum podmořského světa, „staré město“ – nejstarší část centra založená v 19.století), dále Universal Studios v Hollywoodu, plavbu lodí po Pacifiku s výkladem o historii přístavů, námořních plaveb a jachtařství v regionu a nechyběl ani zábavní park Disneyland v Anaheimu a večerní barbecue na pláži s hostitelskými rodinami.

Jako obrovsky přínosný ocenili všichni pobyt studentů v rodinách amerických korespondentů, který byl nejen jazykovou a kulturní, ale také společenskou a lidsky formativní zkušeností. Rodiny byly nejen pohostinné, ale též nesmírně otevřené, vstřícné a komunikativní.

Všichni účastníci se těší na návštěvu amerických korespondentů v Praze v červnu 2017.

Renáta Rejmíšová