Vás prohlížeč bohužel nepodporuje JavaScript
gymnázium jana nerudy > dobročinné aktivity na GJN > postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe
Postavme školu v Africe       Život dětem / Rozum a cit       Adopce na dálku       Příležitostné dobročinné sbírky

'POSTAVME ŠKOLU V AFRICE' / Sbírkový běh na podporu výstavby škol v Etiopii - 6. června 2015 v 10:00 hod. v oboře HVĚZDA
V sobotu 6. 6. 2015 se v oboře Hvězda opět uskutečnila charitativní akce Běh pro Afriku pod záštitou Člověka v tísni. Výtěžek této akce poslouží na stavbu nové školy v Etiopii. O organizaci závodu se na GJN letos postarali Veronika Tartier a Jiří Vozka.
Jak probíhá celá akce:
1) Zapisné činí 50 Kč. Student dostane sponzorský list a později závodní číslo.
2) Poté si závodník najde sponzora (rodiče, kamarády, profesory, nadnárodní společnosti...), který se zaručí, že za každé závodníkovo zaběhnuté kolo zaplatí dohodnutou částku.
3) 6.6 v oboře Hvězda byl vyznačen 1 km okruh. Start závodu byl nedaleko letohrádku Hvězda. Maximální počet koleček je 10.
Nejedná o závod, proto není nutné jen běžet; lze jít i vycházkovou chůzí pro dobrou věc a ve vynikající atmosféře.
4) Sponzorské peníze vybrané během následujících několika dnů budou následně předány Člověku v tísni.

Fotogalerie z akce

'POSTAVME ŠKOLU V AFRICE' / Sbírkový běh na podporu výstavby škol v Etiopii - 7. června 2014
  
Díky darům, které se podařilo vybrat také mezi studenty GJN, byla na konci ledna 2015 otevřena škola ve vesničce Sorge Tuka nedaleko Alaby na jihu Etiopie. Jedná se už o šestnáctou školu postavenou z darů studentů a žáků škol.  Zahajovacího ceremoniálu se účastnily stovky lidí a atmosféra byla vynikající.
Postřehy ze slavnostního otevření školy v blogu Míši Traplové
Video z otevření školy
Rozhovor s jedním s místních učitelů
Děkovný dopis
Certifikát

'Běh pro školu v Africe' 7. 6. 2014 organizovala společnost 'Člověk v tísni' spolu s Lycée Français a GJN. Akci na GJN připravili učitelé Lucia Klimková a Jaroslav Tomeš.
Výtěžek sbírky: 67 760 Kč / za GJN běželo 91 účastníků / uběhnutá vzdálenost byla 694 km

'POSTAVME ŠKOLU V AFRICE' / Sbírkový běh na podporu výstavby škol v Etiopii - 18. května 2013

'Běh pro školu v Africe' 18. 5. 2013 organizovala společnost 'Člověk v tísni' spolu s Lycée Français a GJN. Běhu se zúčastnili nejen studenti, ale i jejich učitelé, rodiče, sourozenci, přátelé,... Nešlo o rychlost, ale o výdrž a hlavně dobrý úmysl. Akci na GJN organizovali učitelé Luc Tartier a Jaromír Kekule.
Výtěžek sbírky: 84 130 Kč / za GJN běželo 106 účastníků / uběhnutá vzdálenost byla 854 km
Nově postavená škola v etiopské Woininatě
Od Člověka v tísni obdržela naše škola vstřícné poděkování za podporu výstavby školy v Africe. Zpráva o otevření školy Woininata v Etiopii, na kterou jsme získali peníze díky Běhům pro Afriku si můžete přečíst na webových stránkách zde:
Fotogalerie         Stránka poslední školy         Video z otevření školy

'POSTAVME ŠKOLU V AFRICE' / Sbírkový běh na podporu výstavby škol v Etiopii - 19. května 2012
  
Škola v Etiopii postavena z peněz vybraných v roce 2012 a slavnostně otevřena 28. září 2012

'Postavme školu v Africe' je veřejná sbírka pořádaná společností Člověk v tísni a Junákem – svazem skautů a skautek ČR, zaměřená na stavbu škol a podporu vzdělávání v Etiopii. Sbírkový běh 19. května 2012 organizovaly společně GJN, Le Lycée français de Prague a Člověk v tísni. Pro školu v Africe se běželo na okruhu v oboře Hvězda. Účastnili se studenti, učitelé i rodiče, sourozenci a známí studentů. Každý běžec měl sponzory, kteří podle předem daného plánu zaplatili za uběhnuté kilometry. Za GJN běh organizoval tým učitelů: Luc Tartier, Lucia Quittnerová, Jarda Tomeš a Vít Kubánek.
Dopis poděkování GJN od organizace 'Člověk v tísni' za spolupráci při budování škol v Africe včetně informací, jak byly sbírkové peníze použity
Výtěžek sbírky: 46 400Kč / za GJN běželo 107 účastníků / celkový počet běžců: 498

'POSTAVME ŠKOLU V AFRICE' / Sbírkový běh na podporu výstavby škol v Etiopii - 28. května 2011 - FOTO
  
Škola v Etiopii postavena z peněz vybraných v roce 2011

Letošní běh se konal 28. května. Organizovala ho společnost Člověk v tísni ve spolupráci se školami Le Lycée français de Prague, Gymnáziem Jana Nerudy a dalšími. Běželo se jako vloni - na okruhu v oboře Hvězda ve dvou kategoriích - děti mateřské školky a starší. Pravidla byla stejná, viz ročník 2010. Za GJN běh pomáhali připravit učitelé Luc Tartier, Jaromír Kekule, Jarda Tomeš a Lucia Quittnerová; další učitelé přispěli pomocí přímo na místě. Studenti, několik učitelů a ředitel školy se snažili uběhnout co největší počet kol, aby takto získali co nejvíce finančních prostředků od svých sponozorů pro stavbu školy v Etiopii.
Výtěžek sbírky za GJN: 75 430Kč Běželo 80 studentů z GJN / 624 km / Celkový počet běžců: 500
Celkový výtěžek sbírky: 350 000 Kč

'POSTAVME ŠKOLU V AFRICE' / Sbírkový běh na podporu výstavby škol v Etiopii - 15. května 2010

'Postavme školu v Africe' je veřejná sbírka pořádaná společností Člověk v tísni a Junákem – svazem skautů a skautek ČR, zaměřená na stavbu škol a podporu vzdělávání v Etiopii. Sbírkový běh 15. května 2010 organizovaly společně GJN, Le Lycée français de Prague a Člověk v tísni. Pro školu v Africe se běželo na okruhu v oboře Hvězda. Účastnili se studenti, učitelé i rodiče, sourozenci a známí studentů. Každý běžec měl sponzory, kteří podle předem daného plánu zaplatili za uběhnuté kilometry. Výtěžek byl předán organizaci Člověk v tísni, která na celou dobročinnou akci dohlíží. Za GJN běh organizoval tým učitelů: Luc Tartier, Lucia Quittnerová, Jarda Tomeš a Vít Kubánek.
www.skolavafrice.czwww.skolavafrice.cz
www.facebook.com/skolavafrice
'Den „šťastné“ školačky: osolená káva, s kukuřicí na trh a trochu vzdělání'Článek Barbory Němcové, iDnes.cz, 10.07.2010
'Jak se zhýčkaná holka z města vydala za dobrodružstvím' - blog; Barbora Němcová nyní pracuje v Etiopii jako stážista Člověka v tísni

Design © GJN, Kabinet cizích jazyků, 2011-2015