Vás prohlížeč bohužel nepodporuje JavaScript
gymnázium jana nerudy > dobročinné aktivity
DOBROČINNÉ AKTIVITY

ŠKOLA V AFRICE

ŽIVOT DĚTEM / ROZUM A CIT

ADOPCE NA DÁLKU

PŘÍLEŽITOSTNÉ SBÍRKY


Z historie sbírkových akcí GJN

Studenti GJN za pomoci svých profesorů už více než 10 let pomáhají s charitativními sbírkami pro různá sdružení. Takto získané prostředky pomáhají mnoha lidem. Především dětem žijícím v náhradních rodinách, dětských domovech, dětem ze sociálně slabých rodin, dětem nemocným, opuštěným, invalidním. Pomoc se dostává k jednotlivcům, jejich rodinám nebo nemocnicím, které jejich léčbu zajišťují, a umožňuje jim méně strádat nebo např. získat vzdělání.

Pomáhali jsme při sbírkách pro sdružení SIDUS, EMIL, BÍLÁ PASTELKA, SVĚTLUŠKA… Nejdéle, od roku 2000, spolupracujeme se sdruženími ROZUM A CIT a ŽIVOT DĚTEM, a to pravidelně jedenkrát ročně při tzv. SLUNÍČKOVÉM DNI (www.rozumacit.cz) a dvakrát ročně při SRDÍČKOVÉM DNI (www.zivotdetem.cz). Na jejich stránkách se můžete dočíst více. Překvapí-li vás výše finančních částek, tak jak jsou namátkou níže uvedeny na těchto školních stránkách, zvláště ty z dob opravdu minulých, upřesňujeme jen, že tuto sumu se podařilo v jednom termínu získat vždy „jen“ 30 studentům, u některých termínů jsou uvedeny i tehdejší třídy. Bývalým i současným studentům patří opravdu velké díky. Dokázali každoročně, že jim nezáleží jen na vlastních studijních výsledcích: rozhlížejí se kolem sebe a o pomoci nemluví, poskytují ji

Naši studenti už dlouho zajišťují naprosto sami i konání sbírky Českého rozhlasu DARUJ HRAČKU na pomoc dětem z dětských domovů. Učitelé a zaměstnanci školy mají radost ze „své“ Arpithy A. P., z Indie, Sagari, nar. 1990, kterou podporovali v programu ADOPCE NA DÁLKU po celou její školní docházku. Mohla tak ukončit nejen základní a střední školu, ale pokračovat dále ve studiu a stát se učitelkou. I některé bývalé a současné třídy a jejich třídní profesoři se starali či starají o „své kamarády adoptované na dálku“.

Rozběhla se i pomoc POSTAVME ŠKOLU V AFRICE. Další úspěšná opakování této sbírky dávají naději, že i v budoucnu bude tato sbírka tvořit přirozenou součást dobročinných aktivit školy.

Design © GJN, Kabinet cizích jazyků, 2011-2015