V�prohl��bohuel nepodporuje JavaScript
aktuality material projekty souteze cesty debata divadlo galerie
Aktualizace stránky: 01. 08. 2006 2016/17   2015/16   2014/15   2013/14   2012/13   2011/12   2010/11   2009/10   2008/9   2007/8   2006/7   2005/6   2004/5   2003/4  

Studenti na konferenci MUN v Ramsteinu (RAMUN) v Německu - duben 2006 
 
     
     
"Když jsem se ve škole doslechla, že máme možnost jet do Ramsteinu, byl to pro mě neznámý pojem, ale zároveň příležitost, jak vylepšit svou angličtinu. Bylo to o to lákavější, že to leželo v Evropě, a hlavně proto, že to byla americká letecká základna. Hlavním bodem celého programu byl RAMUN, konference, kde se měly projednávat rezoluce a různé problémy. Do té doby jsem neměla možnost vyzkoušet si něco podobného, ani v češtině, takže moje volba byla rychlá a jednoznačná. Ještě před odjezdem jsem se učila výrazy, které jsou nezbytné při konferenci, na internetu jsem hledala informace k rezolucím a státu, který jsem měla zastupovat, a moje nervozita ještě stoupla po tom, co jsem ve slovníku našla asi 10 stránek, které popisovaly rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou. Jela jsem do Ramsteinu s pocitem nervozity, očekávání a anglickým slovníkem v kapse na každém kroku. Ale to, s čím jsem se vrátila, je pro mě opravdu nezapomenutelné. Na konferenci jsem se klepala nervozitou a strachy, co budu dělat, až budu muset mluvit. Ale vše se změnilo v okamžiku, kdy jsem se naprosto dobrovolně přihlásila, že promluvím. Moje první vystoupení muselo být opravdu otřesné: klepal se mi hlas, bušilo mi srdce, slyšela jsem svou ozvěnu v mikrofonu a ty neuvěřitelná okna, co jsem měla. Ale byla jsem na sebe hrdá, že jsem se k tomu odhodlala a dokázala to. Dalším překvapením bylo, jak si lidé v Ramsteinu uchovávají a drží své americké zvyky a jak je většina z nich milá a přátelská. Byla to opravdová Amerika v Evropě. Co mě opravdu pohoršilo bylo, že člověk, který učí němčinu na americké škole, ví o České republice více než já, což byla pro mě jako rodilého Čecha velká ostuda. Závěrem chci říci, že to byla ohromná zkušenost. Přesvědčila jsem se, že se dokážu domluvit, i bez slovníku (který jsem použila jen dvakrát) a že jsem trochu pochytila výslovnost. To, co mi ještě chybí, je naučit se myslet v angličtině, ale k tomu je potřeba více času, práce a praxe. Blanka" Další zážitky z Ramsteinu, tentokrát v angličtině (Valentin Radu)

       Jazykové kurzy třetího ročníku na horách- leden 2006       
3.A - Šestidomí / 3.B - Horní Rokytnice / 3.C - Pec pod Sněžkou / 3.D - Boží Dar
     

Výměnný zájezd do Pirny v Německu    
Studenti 3. ročníku GJN strávili od 26. 2. do 3.3. 2006 týden v Pirně a němečtí studenti navštívili Prahu v týdnu od 12.3. do 17. 3. 2006. Studenti vytvořili společný závěrečný projekt v pdf Pirna 2006.
      

Debata a konverzace s americkými studenty
V sobotu 25.2. krátce po poledni se v budově GJN v Hellichově ulici konala debata s americkými studenty ze střední školy při americké letecké základně v Ramsteinu u Kaiserlauternu v Německu. Američtí studenti nám předvedli perfektně připravenou ukázkovou debatu konference MUN (Model Spojených národů), do které začlenili i naše studenty. "MUN" je součástí učebního plánu jejich školy. Konference MUN pro 250 studentů středních škol z Německa, Skandinávie, Nizozemí pořádají každé jaro a letos jsou zváni k účasti i studenti GJN. Ubytováni budou v rodinách amerických partnerů. Bližší informace Vám sdělíme, jakmile dostaneme oficiální pozvánku s podrobnostmi.
    

Interactive English - several sets of exercises created in 'Hot Potatoes'

Výměnný zájezd do Francie - Paříž 2006
Výměna v Paříží proběhla 20.1.- 28.1. 2006 s partnerským gymnáziem Maurice Ravel. Zúčastnilo se 26 studentů ze tříd 4.B, 5.B a 6C. V rámci programu studenti navštívili Louvre, museum d'Orsay, čtvť Marais, projeli s parníkem po Seině a shlédli filmové představení v Geode. Výměnu zorganizovali učitelé Petra Součková a David Brochot.
    

   Předvánoční představení v aule - anglické, francouzské a české divadlo,  22. prosinec 2005
     

   Výměnný pobyt pro studenty     -    Rossington,    Velká Británie    2005
Začátkem října se konala druhá část výměnného zájezdu do Anglie. Hostitelskou institucí byla střední škola The Rossington All Saints' College
v Yorkshire. Angličtí studenti pobyli v České republice pět dní, od 6. do 10. června 2005, a naši studenti v Anglii týden, od 3.10. do 11.10.2005.
           
Výlet do Robin Hood Bay u Severního moře; při vyučování ve škole v Rossingtonu
           
Výlet do Krkonoš - chata Šohajka; loučení na letišti

   Výměnný pobyt pro studenty     -   Belfast,    Velká Británie   2006
Střední škola Our Lady and St. Patrick's College, Knock, Belfast, Severní Irsko  má zájem o spolupráci s naší školou.
Po návštěvě ředitele St. Patrick's College na našem gymnáziu byl mezi oběma školami navázán kontakt. Byla také dohodnuta možná výměna studentů. Uskutečnění cesty závisí na cenách letenek.