Vás prohlížeč bohužel nepodporuje JavaScript
Kabinet cizích jazyků 2016/17 2015/16 2014/15 2013/14 2012/13 2011/122010/11
2009/10 2008/09 2007/08 2006/07 2005/06 2004/05 2003/04
Aktuality MateriálProjektySoutěžeCestyDebataDivadloFotogalerie
gymnázium jana nerudy > kabinet cizích jazyků > aktuality 2010/11 aktualizováno: 14. 08. 2011

Anglické divadlo: představení z přehlídky 'Divadlo jazyků' v aule / 24. a 25. 6. 2011FOTO: Ten Little Indians (2A) / My Fair Lady (3B) / Revolting Rhymes (2B) / A Midsummer Night's Dream (1D)

Letošní přehlídky Divadlo jazyků se zúčastnili studenti tříd 2A, 3B, 2B, 1D v anglicky hraných představeních: Ten Little Indians, My Fair Lady, Revolting Rhymes, A Midsummer Night's Dream.

Goethe Zertifikat B2 ve spolupráci s Jazykovou školou hl.m.Prahy přímo na škole
6. ročníky mají letos možnost skládat mezinárodní zkoušku z němčiny Goethe Zertifikat B2 ve spolupráci s Jazykovou školou hl.m.Prahy přímo na škole. Zkoušku nanečisto v semináři německého jazyka do 7.4. úspěšně zvládlo 10 studentů 6.A a 6.B.
5.ročníky (5.A, 5.B) si ověřily znalosti z němčiny ve srovnávacích testech 29.3. Téměř všichni úspěšně zvládli písemnou zkoušku na úrovni B1, 5.B si vyzkoušela 8. a 11.4. i zkoušku ústní.

Anglické divadlo v aule - 'Twist it, Oliver!' / 24. 03. 2011 - foto
Skvěle zahrané představení podle románu 'Oliver Twist' Charlese Dickense. Hercům pod vedením Báry Hančilové děkujeme za úžasný 90 minutový kulturní zážitek. Velmi oceňujeme to, že se vám podařilo hru zahrát vážně bez náznaku parodie.

3A: Boží Dar / Geo / 08. - 14. 01. 2011 3B: Pec pod Sněžkou / Šohajka / 26.02. - 04. 03. 2011 3C: Horní Rokytnice / Lovčenka / 05. - 11. 03. 2011

Setkání studentů GJN se skupinou ruských studentů z univerzity v Permu / 03. 02. 2011 - foto
Setkání s našimi studenty spojené s debatou o kulturně společenských tématech zorganizoval Luke Grunshaw spolu s učiteli britské jazykové školy v Praze, kde ruští studenti byli na jazykovém kurzu CPE a TESOL.

Společný koncert tří sborů / Betlémská kaple,  25. 01. 2011,  19:30 hod.
Program koncertu
Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Jana Nerudy (Petr Bärtl - sbormistr)
Sbor Univerzity Karlovy v Praze (Haig Utidjian - dirigent)
Princeton University Chapel Choir z USA (Penna Rose - dirigent, Eric Plutz - varhaník)

Třetí z pravidelných besed studentů GJN s americkými diplomaty / úterý 18.01. 2011 16:30 hod. - foto
V úterý 18.ledna se uskutečnila další z pravidelných besed studentů Gymnázia Jana Nerudy s diplomatem z amerického velvyslanectví v Praze. Na gymnázium již podruhé letos zavítal pan Charles O. Blaha z Rady pro politické a ekonomické záležitosti. Téma besedy bylo otázka svobodného projevu. Panu Blahovi se podařilo studenty opět velmi aktivně zapojit. Beseda zanechala ve všech hluboký dojem. Studentům pan Blaha poděkoval za jejich výbornou spolupráci, aktivní postoj a rychlé reakce na podněty velmi zralými úvahami.

Předvánoční anglické divadlo v aule - 'Monty Python Drama Club' / 21.12. 2010 - foto / 22.12. 2010 - foto / plakát
Po 90 min ani chvilka nudy při představení v angličtině s českými titulky, které skvěle zahrála skupina 'MONTY PYTHON DRAMA CLUB' složená z absolventů a studentů GJN.

Soutěž pro studenty GJN ve dvou kategoriích. Téma kategorie (1): 'Books are friends that never fail'. Téma kategorie (2): 'We open the door but enter you must yourself'. Výherci kategorie 1. - Anna Hlaváčková (3.B), Nataša Handová (1.C), Jan Dubač (1.C). Výherci kategorie 2. - Dominika Vřešťálová (4.B), Kristýna Čermáková (6.D), Markéta Kačenová (5.A) / Vítězné práce

Předvánoční anglické divadlo v aule - 'Three Little Pigs' podle Roalda Dahla - 4.B / 21.12. 2010 - foto
Veselá adaptace pohádky o prasátkách podle Roalda Dahla, moc pěkně zahraná studenty 4.B.

Prezentace projektu 'SMOKEFREE ENGLAND EXAMINED' studentů 6.B / aula 21. 12. 2010
Jedná se o výzkumný projekt spojený s týdenním výměnným pobytem skupiny studentů 6.B v anglických rodinách od 17. do 25. září 2010. Na GJN vede projekt Luke Grunshaw, učitel anglického jazyka, absolvent Clitheroe Royal Grammar School. Výměnnému pobytu předcházela během školního roku 2009/10 důkladná příprava. V Anglii měli studenti příležitost zdokonalit své komunikační dovednosti a získat nové mezikulturní poznatky. Společně s partnery z Clitheroe Royal Grammar School vedli rozhovory s obyvateli městečka, majiteli restaurací a zdravotnickými pracovníky; rovněž navštívili centrum pro odvykání kouření. Projekt bude pokračovat podobnými aktivitami při pobytu anglických studentů v Praze. Partnerská škola Clitheroe Royal Grammar Schoolje zaměřena na studium cizích jazyků, odtud popis 'a Specialist Language School'. Nedávno získala za svůj otevřený postoj k mezinárodním vzdělávacím programům ocenění 'International School Award 2009-2011'.

Druhá z pravidelných besed studentů GJN s americkými diplomaty / úterý 23.11. 2010, 16:30 hod.
V úterý 23.listopadu se uskutečnila další z pravidelných besed studentů Gymnázia Jana Nerudy s diplomatem z amerického velvyslanectví v Praze. Na gymnázium tentokrát zavítal pan Charles O. Blaha z Rady pro politické a ekonomické záležitosti. Téma besedy bylo citlivé a kontroverzní – otázka trestu smrti. Panu Charlesi Blahovi se podařilo inspirovat studenty k velmi živé diskusi. Studenti ocenili, že odpovědi pana Blahy nezůstávaly u obecných formulací, ale že mluvil i o konkrétních lidských příbězích a svých osobních zkušenostech. I proto se studenti nebáli klást otevřené dotazy a vyjadřovat svůj postoj k trestu smrti. Řeč byla i o náboženském aspektu celé problematiky, tj. otázce slučitelnosti legalizace trestu smrti s křesťanskými principy.Přes pozdní hodinu i nepříliš povzbudivé listopadové počasí byla atmosféra ve třídě nabitá energií a nepředstíraným zájmem. Na studenty zapůsobilo i to, že si pan Blaha pár otázek, které nebyl ani přes dobrou orientaci v tématu schopný plně zodpovědět na místě, poznamenal a přislíbil zaslat detailní odpověď studentům na mail. Renáta Rejmíšová

Příprava na PRAMUN III s panem Phillippem Schmollem / sobota 13.11. 2010 - foto
Účastníky přípravného semináře byli studenti GJN, Gymnázia Omská a anglické mezinárodní střední školy v Praze - EISP. Seminář vedl pan Phillipp Schmoll.

Výměnný pobyt studentů 2. a 3. ročníku GJN do NZ - 1. část výměny - nizozemští studenti v Praze / říjen 2010 - foto

O své zkušenosti z pobytu v Ugandě se přišli na GJN podělit studenti a učitelé anglické střední školy v Praze IESP. Tato anglická škola spolupracuje s dalšími středními školami v severní Anglii na dobročinném projektu 'The Uganda Project', jehož cílem je pomoci ugandským dětem získat lepší přístup ke vzdělání především zkvalitněním podmínek při vyučování. Několik studentů EISP v červnu 2010 navštívilo ugandskou školu Arua Public Secondary School částečně postavenou a vybavenou z peněz získaných ze sbírek. Ve třídách čítajících 50 až 100 žáků se účastnili výuky jako studenti nebo sami vyučovali mladší žáky. Níže je uvedeno několik postřehů z pobytu v Ugandě: 'Reflections on Uganda June 2010'.

Robert Samwell, IB student
The Uganda project was a tremendous experience, and I think I have learnt so much from the people I met over there.
It is very difficult for the students to get a good education for many reasons but the key problem is class size. All the classes have over 50 students in them; this makes it very difficult for any teacher student interaction and also makes it difficult to hear if you are at the back. This problem seems to only strengthen their determination to succeed which is their school motto. In my opinion determination is the key word of this project both from their side and ours, if it weren't for people's sheer determination and togetherness, none of this would have been able to happen.
We went to Uganda not only to bring them projectors and computers but also to set up a relationship between their school and ours so that we can help them in years to come. And so although I think we have made a big impact already, by giving the opportunity to learn with the help of technology, we need to keep thinking about the future projects with them and keep working together to achieve this goal.
Enough said about just the project, the students and teachers of Arua Public Secondary School are really great people. Everyone at the school was so helpful and generous; they really made me feel as if I was part of their society. What I found that really brought us together with the students of Arua Public was playing basketball with them. Although the court we helped set up over there wasn't perfect, it was one of the best games of basketball I have ever played.
So to summarise, I would say that it's been a really successful trip full of excitement and fulfilled expectations. But we mustn't forget the problems and challenges we face ahead.
Jason Kucker, CAS Coordinator
What an amazing week! After months of planning, fundraising, speculation and more planning, we finally found ourselves at Arua Public Secondary School in northern Uganda.
The sights, the sounds, the smells and tastes of Arua were so different from the worlds we knew and so much for us to take in. Meeting so many new people who we can now call friends and sharing our stories with them helped to enrich our hearts and minds. To have experienced this world was educational; to have helped change it for the better was astounding and outstanding.
From the moment the school's staff and students met us at the airfield, we knew we were in for a very special experience. This was a week to work, not to take it easy. Our time at the school was hectic but rewarding; we spent every moment setting up equipment, teaching lessons, and conversing with our Ugandan peers.
I am so proud of the very real impact we had on the school, but especially of the achievements of our students, who took on the roles of teachers. Martina's biology lessons using the new microscope and projector were inspirational to many students, who now see science as an exciting possible career. Bob and Simon made learning physics enjoyable with their oscilloscope-based lessons, and also introduced basketball to the school for the first time. Suheon literally took mathematics out of the classroom and into the real world with his interactive lessons on distance and time.
My memories of this trip and of our accomplishments on it will surely stay with me forever. The new challenge that lies ahead will be making our collaboration with Arua Public Secondary School a lasting one as we hope to continue to work together in the years to come. This was never going to be easy, but then I find that few really worthwhile things in this life ever are.
Suheon Lee, IB student
'The fact I am highly pleased with is that the Uganda Project was beneficial to both of us. They learned how new technology can be applied to education and we learned their enthusiastic attitude toward education. Their thought is that education is the only way to improve their lives.
On average, there are more than 70 people in a class. When I attended a maths lesson, there were 100 students in a class and I was not able to listen to the teacher and read what he writes because I was at the back. However, every single student paid attention to the teacher and enjoyed learning.
Last but not the least, we altogether learned about each other and the different cultures. Therefore, I strongly believe that the project succeeded in not only charity but also shortening the cultural distance between each other. Materials simply come and go. However, our experience will be unforgettable in my life. We could not have done this if the whole school had not helped us. Finally I would like to thank every single student in EISP.'

První z pravidelných besed studentů GJN s americkými diplomaty / 19.10. 2010 / 19. 10. 2010 na GJN - foto
V úterý 18. října 2010 se na Gymnáziu Jana Nerudy uskutečnilo první z plánovaných pravidelných setkání studentů s diplomaty Velvyslanectví USA v Praze. Naším hostem byla slečna Kelly C. Landry, Political Affairs Officer. Tématem setkání, které probíhalo formou prezentace a následné diskuse, bylo fungování amerického Kongresu, proces schvalování zákonů a zajímavé zkušenosti z práce diplomata. Slečna Kelly si studenty okamžitě získala svým živým vystupováním, přátelským přístupem a samozřejmě bohatými znalostmi amerického politického systému. Během diskuse, kdy studenti kladli dotazy jak odborné, tak „osobní“ (např. co motivovalo Kelly ke kariéře diplomata), se v aule GJN vytvořila velmi příjemná atmosféra. Bylo zcela zřejmé, že slečna Kelly umí s mládeží výborně komunikovat a zajímavým způsobem jim náročné téma zprostředkovat. Na závěr programu měla slečna Kelly připravený kvíz o americkém politickém systému. Zúčastnění studenti i učitelé slečně Kelly Landry a Americkému centru moc děkují za umožnění tohoto velice přínosného setkání a těší se na další společné vzdělávací akce. Z emailu pana Michala Urbana, učitele společenskovědního semináře na GJN, slečně Kelly Landry cituji: "You have no doubt showed a kind, welcoming and friendly face of the US diplomacy in the Czech Republic and we are looking forward to future visits of you or your colleagues.“ Renáta Rejmíšová

Příprava na PRAMUN III s panem Phillippem Schmollem / sobota 09.10. 2010 / fotogalerie
Účastníky debaty byli studenti GJN a studenti anglické střední školy v Praze: EISP, English International School in Prague. Debatu připravili Michal Urban a Phillip Schmoll.

Nabídka týdenního výměnného pobytu v Nizozemí / březen - listopad 2011
Partnerská škola: Meergronden International School - nizozemská střední škola s výukou vybraných předmětů v anglickém jazyce
 • Nizozemští studenti v Praze v březnu 2011, po jarních prázdninách
 • Naši studenti v NZ v listopadu 2011, tj. v následujícím školním roce
  Pobyt v Nizozemí probíhá v rámci Mezinárodního týdne, kdy na hostitelské instituci je současně zastoupeno několik evropských škol. Program je připravován společný ve smíšených skupinách.Zájemce z 2., 3. a 4. ročníků prosíme, aby se přihlásili v kabinetu anglického jazyka u pí prof. R. Rejmíšové nebo E. Fontijn

Nabídka poznávacího zájezdu do Londýna / 20. - 29. 3. 2011
Připravuje Wayne Smith, učitel anglického jazyka na GJN. Podobný zájezd se konal již vloni a setkal se u studentů s velkým úspěchem. Zájemce z řad studentů GJN prosíme, aby se přihlásili v kabinetu anglického jazyka u pana Wayne Smithe. Pro představu uvádíme dokumentaci k loňskému zájezdu.

 • The Fine Line, Kanada, 2008, 25 min / natočil Dave Mossop / produkoval Malcolm Sangster / website: www.rockymountainssherpans.com
  Výpravný film, představující kombinaci nebezpečí zimních sportů společně se vzděláním a zodpovědností týkající se výkonů při těchto disciplínách. The Fine Line vám ukáže nádheru ježdění ve volném terénu, dech beroucí visualizace a ohromující pravdivé příběhy těch, kteří přežili zasypání lavinou.
 • Take a Seat, Velká Británie, 2009, 46 min / natočil Ed Stobart a Dominic Gill / produkovala Lucy Wilcox
  Snímek je poutavým příběhem Dominica Gilla, který se sám na tandemovém kole vydal ze severního pobřeží Aljašky až na jižní cíp Jižní Ameriky. Jeho 32,000 kilometrů dlouhá cesta, která trvala dva roky a protkla dva kontinenty, je plná neobyčejných zážitků a setkání.
Zatím jsou na festival přihlášeny třídy 3B, 5A, 5B, 4C a 4B. Vstupné pro střední školy: 40 Kč na osobu

DEBATNÍ KLUB - první schůzka 21. září 2010 / 16:30 - 18:00
Sraz na první schůzku je uvnitř v budově Hellichova 3 - u hlavniho vchodu. Potřebujete jen tužku a papír. Debatní klub po Ondřejovi Timčovi přebírá Michal Pečeňa.

UKÁZKOVÁ DEBATA - 'THE VOTING AGE SHOULD BE LOWERED TO 16 YEARS OF AGE' / 3. září 2010, 8:00 aula
Debatní klub Gymnázia Jana Nerudy s pomocí externích debatérů připravil velmi pěknou ukázkovou debatu. Děkujeme debatérům Ondřejovi, Michalovi, Aleně, Veronice, Noémie a Markovi za zajímavé a napínavé vystoupení, Aničce za výstižný komentář a Anthonymu za profesionální hodnocení debaty.

Anglický společenskovědní seminář se zaměřením na MUN / pod vedením Michala Urbana / od 7. září 2010
 • Pokud vás zajímá společenské dění a rádi o věcech přemýšlíte víc, než jak se to zpravidla ve školních hodinách stihne, pokud rádi debatujete a nasloucháte argumentům druhých, pokud si nemyslíte, že vaše názory jsou již dokonalé a pokud umíte anglicky na alespoň základní komunikační úrovni, následující nabídka je určena právě vám.
 • Každé úterý od 16,25 do 17,55 se na GJN počínaje zářím 2010 bude konat nepovinný předmět, jehož náplní je právě debatování na nejrůznější společenská témata – stávající politická situace a evropská integrace, euthanasie či zavedení školného na VŠ, nebo třeba ne/smysluplnost studentských dozorů na GJN, to vše se může stát tématem diskuze. Diskuze, která nemá být jen ukázkou toho, jak elegantně kdo dokáže žonglovat se slovy, ale která má především umožnit dané téma lépe pochopit, společně promyslet a nakonec o nové podněty třeba i obohatit vlastní názor (nebo si názor vůbec utvořit).
 • Seminář je současně i přípravou na mezinárodní konferenci Pramun 2011, která proběhne 12. - 16. ledna 2011 v Praze a kde po vzoru nejrůznějších „modelů OSN“ budeme společně s celou řadou zejm. amerických studentů debatovat o problémech, se kterými se potýká současný svět. Účastníci semináře budou mít přednostní (a zřejmě téměř bezplatný) přístup na konferenci, což není nabídka zrovna zanedbatelná.
 • Navíc zhruba jednou za měsíc proběhne pro účastníky semináře intenzivní kurz se zkušeným americkým debatérem a lektorem modelů OSN Philippem Schmollem, který přijede do Prahy (kdo ho zažil, potvrdí, že je vskutku výborný, nejčerstvěji to má v paměti 4.B, tak se ptejte tam).
 • Více se dozvíte na FB skupině „Pramun 2011“ či z fotek umístěných na stránkách GJN. Nebo od Renaty Rejmíšové, Lýdie Černé či Michala Urbana (urban@gjn.cz).
 • Přijďte se v září podívat a uvidíte, jestli se budete chtít přidat.

design © kabinet cizích jazyků gjn 2010akce a projekty gjn prezentace gjn v cizích jazycích: